Araç Yakıt Tüketimi Hesaplama

Arabanın kaç kilometrede kaç litre yakar kolayca hesapla!

Araç Yakıt Tüketimi Hesaplama: Arabanızın kaç kuruş yaktığını hesaplamanıza yardımcı olur. Yakıt tutarı ve mesafe (KM) girerek veya ortalama yakıt tüketimi yöntemiyle kolayca hesaplama yapabilirsin.

Aracıınzın ne kadar yakar hesaplamak için öncelikle yöntemi seçin. Genelde kullanılan Yakıt Tutarı ve KM (Mesafe) Girerek hesaplama kullanıldığı için, ön tanımlı olarak bu senin için seçili geliyor. Devamında istenilen tüketim ve kilometre bilgilerini girin. TÜKETİMİ HESAPLA butonuna basın ve sonucu görün.

ÖRN: 150
ÖRN: 680

Araç Yakıt Tüketimi Nasıl Hesaplanır?

Araç yakıt tüketimi hesaplama için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlar Yakıt Tutarı ve KM Girerek* veya Ortalama Yakıt Tüketimiyle** şeklindedir.

*Yakıt Tutarı ve KM Girerek: Aldığınız yakıt tutarını (TL) ve gittiğiniz mesafeyi (KM) ilgili alanlara girdikten sonra Tüketimi Hesapla butonuna bastığınızda, detaylı sonuç ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekrandan kullandığınız yakıt türünü ( Benzin, Mazot, LPG ) seçerek, aracınızın 100 KM'de kaç litre yaktığını detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

**Ortalama Yakıt Tüketimiyle: Aracınızın Ortalama Tüketimini (Litre) ve güncel Yakıt Litre Fiyatı (TL) girdikten veya sağdaki simgeye tıklayıp güncel fiyatları görerek seçim yaptıktan sonra Tüketimi Hesapla butonuna bastığınızda aracınızın 100 KM'de kaç kuruş yaktığını görebilirsiniz.

Araç Yakıt Tüketimi Hesaplama Aracı Ne İşe Yarar?

Aracınızın 100 KM'de kaç litre yaktığını, arabanızın KM'de kaç kuruş tükettiğini hesaplayabilir ve güncel yakıt fiyatlarına erişeblirsiniz.